Rozpocznij rozmowę

Integracja z porównywarkami

Oprogramowanie sklepu Selly dostarcza niezbędne narzędzia do integracji z większością porównywarek w Polsce. Oprogramowanie generuje pliki wymiany danych z produktami sklepu. Zadanie każdego sklepu jest zgłoszenie się do porównywarki, podpisanie umowy i przekazanie adresu pliku XML

Adresy plików z eksportami produktów są w panelu administracyjnym w Konfiguracja > Integracje - porównywarki w zakładce Adresy stron.
Skopiowany link należy wkleić w odpowiednim miejscu panelu w porównywarce.

Dla zachowania poufności przesyłanych plików XML należy w menu Konfiguracja > Integracje - porównywarki  zakładka Konfiguracja zdefiniować unikalne hasło zabezpieczające (sekcja "Parametr wywołania stron przy eksporcie") przed dostępem do plików tylko dla wybranych przez siebie porównywarek. W tej samej zakładce należy włączyć jedną z dostępnych opcji eksportów: wszystkie produkty, wybrane lub żadne.Przygotowanie plików XML dla formatów Ceneo Rozszerzony lub Okazje.info dla specjalistycznych branż
:

W menu Konfiguracja > Integracje - porównywarki zakładka Opcje eksportów dostępne są narzędzia przyporządkowania wybranych cech produktów do odpowiednich pól plików XML. Wskazówki do poprawnego skonfigurowania produktów:

  • produkty posiadające warianty takie jak kolor czy rozmiar muszą mieć przypisane warianty dostępne w edycji produktów w zakładce "Warianty". Słowniki wariantów definiowane są w menu Asortyment > Warianty i opcje produktów.
  • produkty z cechami jak wymiary, dane techniczne, autor, materiał produktu, muszą mieć przypisane wartości w w edycji produktów w zakładce "Opis zaawansowany.
  • dla szybszej integracji należy wypełniać pola z nazwą producenta, kodem EAN i/lub kodem producenta,
  • dla poprawnego prezentowania kosztów dostaw należy definiować wagę produktu.


Wybierz pliki lub przeciągnij i upuść pliki
Pomocny?
Tak
Nie
  1. Mariusz Połowczuk

  2. Wysłano
  3. Zaktualizowano

Komentarze